Fotoğraf Sanatçısı Vedat Doker Kimdir?          Göller Bölgesi 12 Belediye Başkanı ATİK Başkanı Aziz Şahin Başkanlığında Almanya ve Polonya Temaslarında Bulundular          ATİK Koordinatörlüğünde Polonya'ya Avrupa Birliğinin Dönem Başkanlığında KOSGEB Destekli AESOB Başkanı,Mobilyacılar Odası Başkanı,Vali Veysel Dalmaz Temaslarda Bulundu          Ekonomi Bakanı Mehmet Zafer Çağlayan Kimdir?          Avrupa`daki ekonomik güç, siyasi lobiye dönüştürülmeli          ATİK-DEİK- Başkanı Aziz ŞAHİN Polonya Cumhurbaşkanı Marsal Bronislaw Komorowski ile Görüştü          Kütahyalılar Derneği Başkanı Turgut Erçetin ve Yönetim Kurulu Üyelerini Avrupa Türk İşadamları Konseyi ATİK Başkanı Aziz Şahin Ziyaret Etti.          Polonya'lı Senatörler ve Kaymakamlar ATİK Koordinatörlüğünde Anıtkabir'i Ziyaret Ettiler.          ATİK'in İzmir temsilcisi Dilek Araç oldu          Dışişleri Komisyon Başkanı Murat Mercan ATİK Başkanı Aziz Şahin Başkanlığında Polonya'lı Senatörleri,Kaymakamları,Belediye Başkanlarını Makamında Kabul Etti .          ATİK Başkanı Aziz Şahin Ekonomi İşbirliği Çagrısı Konulu Basın Toplantası Düzenledi.          Polonyalı Yerel Yöneticiler İstanbul'daydı          Çorum -ATİK, farklı bir hizmet için yola çıktı..Yusuf Cinal/ÇORUM          Doç. Dr. Temel Kotil Türk Hava Yolları Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi, İcra Komitesi Üyesi Kimdir?          ATİK-Polonya Türk Konseyi Global Ekonomik Krizi Dostluğumuzla Fırsata Donüştürelim Sıloganı Başlıklı Forum Düzenledi.         
  ANA SAYFA
  KONSEY HABERLERİ
  ATİK VİZYONU
  DEKİD KURUMSAL
  PROTOKOLLER
  KARDES BELEDİYELER
  STK HABERLERi
  KİM KİMDİR?
  GAZETELER
  TELEVİZYONLAR
  İNTERNET MEDYASI
  HABER AJANSLARI
  HABER ARŞİVİ
  BİZE ULAŞIN
  MESAJ GÖNDER
 DUYURULAR

  Zeynel Abidin YILMAZ/ GAP Gazeteciler Birliği Başkanı Kimdir?
1962 yılında Adıyaman'da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise tahsilini Adıyaman'da yaptı. Yükseköğrenimini Eskişehir iktisat Fakültesi'nde tamamladı.Çocukluk yıllarından itibaren okumaya, araştırmaya meraklı olan Kıymaz, ilkokul öğretmeni Mehmet Mücahit Erez'in de katkılarıyla okumayı ve yazmayı bir yaşam biçimine dönüştürdü.

  Volkan Külleri, Bilim ve İnsan-Doğa İlişkisi‏‏/ATİK Başkanı Aziz Sahin
İletişim ve Ulaşım Teknolojisi Dünyayı Birbirine Bağladı İnsanın insan olması ile başlayan merak ve doğanın yasalarını öğrenme isteği, sonunda doğanın yasalarını kullanarak yaşamı kolaylaştırması serüveni halen devam ediyor. İnsan son 100 yılda geçmişte binlerce yılda gerçekleştirdiği bilgileri teknolojiye dönüştürerek kıtalar arası ulaşım süresini daha da kısalttı.

  Doç. Dr. Temel Kotil Türk Hava Yolları Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi, İcra Komitesi Üyesi Kimdir?
1959 yılında doğan Kotil, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uçak Mühendisliği bölümünden 1983 yılında mezun olmuş, 1986'da ABD'nin Ann Arbor kentindeki Michigan Üniversitesi'nin "Uçak Mühendisliği" bölümünde yüksek lisansını, 1987'de de aynı üniversitede Makine Mühendisliği dalında ikinci yüksek lisansını, 1991’de de yine Michigan Üniversitesinde “Makine Mühendisliği" bölümünde doktorasını tamamlamıştır. 2003 yılında THY’deki kariyerine Teknik Genel Müdür Yardımcısı olarak başlayan Kotil, 2005 yılında THY Genel Müdürlüğüne atanmıştır.

  ATİK Baskani Aziz Sahin Polonya'li heyet Marmara Grubu Vakfi ziyaret etti.
Kardes Belediye isbirligi protokolü kapsaminda; Bagcilar Belediyesi'nin davetlisi olarak Istanbul'a gelen Varsova Heyeti ve ATYK-Avrupa Türk Ys Adamlari Isbirligi Konseyi Baskani Aziz Sahin ve üyelerinden olusan Polonya Heyeti, Marmara Grubu Vakfi'ni ziyaret etmistir. Marmara Grubu Vakfi Baskani Dr. Akkan Suver, heyeti kabul etmistir.

 
Aksu Antalya Srem Belediyeleri ATİK Uluslararasi İşbirliği Protokolü
ATYK-Avrupa Türk Ysadamlari ve Ysbirligi Konseyi organizasyonunda gerçeklesen Aksu Belediyesi ile Polonya'nin Srem kenti arasinda kardes sehir protokolü imzalandi. Polonya'nin Srem kenti Belediye Baskani Adam Lewandowski, beraberindeki heyet ile Aksu Belediye Baskani Isa Yildirim'i makaminda ziyaret etti. Ziyarette, iki sehrin kardes olmasi yönünde hazirlanan protokol da imzalandi.

  Bağcılar İstanbul Koscian Belediyeleri ATİK Uluslararası İşbirliği Protokolü.
Avrupa Türk İşadamları İşbirliği Konseyi (ATİK) organizasyonu ile Polonya’nın Koscian Belediyesi ile Bağcılar Belediyesi arasında; sosyal, kültürel, iktisadi ve turizme yönelik Uluslar arası Kardeş Belediye Anlaşması protokolü Cuma günü Bağcılar Belediye Başkanlığında imzalandı.

  Lokman ÇAĞIRICI Bağcılar Belediye Başkanı Kimdir?
32 yıldan beri Bağcılar’da yaşayan Lokman Çağırıcı 29 Mart 2009 yerel seçimleri için Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Bağcılar Belediye Başkanlığına aday gösterildi ve yüzde 49.21 oy oranıyla Belediye Başkanlığına seçildi.1965 Giresun Bulancak'ta doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliğini bitirdikten sonra 1999 yılına kadar çeşitli yöneticilik ve ticari faaliyetlerde bulundu.1990’dan 1999 yılına kadar çeşitli siyasi partilerin il ve ilçe teşkilatlarında değişik görevlerde bulunan Lokman Çağırıcı 1999 yılı Mahalli İdareler seçiminde Fazilet Partisinden meclis üyesi oldu.

 

 SİTE İÇİ ARAMA

 ANKETE KATILINIZ
Sizce Türkiye Başkanlık Sistemine Geçiş Yapmalımıdır?
 Evet      48%
 Hayır      38%
 Kararsızım      13%
   E-MAİLİNİZİ EKLEYİNİZ
Ekle Çıkar  
 
Emir Kır Brüksel Devlet Bakanı Kimdir?

Türkiye'de çercilik yaparken Belçika'ya göç eden bir Türk ailesinin üyesi olan ve Brüksel hükümetinde bakan olmayı başaran Emir Kır 1968 Charleroi Doğumlu Kır,Hayal bile etmediğim bir yerdeyim" diyerek duygularını açıkladı.Belçika'nın Brüksel Hükümeti'nde Çevre, Sosyal İşler, Tarihi Eserleri Korumadan Sorumlu Devlet Bakanı olan Emir Kır, "Başarı, benim değil Belçika'ya kırk yıl önce işçi olarak gelen Türk vatandaşlarınındır" demekten de kendini alamadı.

Sosyalist Parti (PS) listesinden 13 Haziran seçimlerinde aldığı 7.409 tercihli oyla milletvekili seçilen Kır, "Dört kuşakta başarabileceğimiz işi biz dört yılda başararak tarih yazdık. Başarılarımızı devam ettirmek için her zamankinden daha çok çalışmalıyız. Farklılıktan korkmamalıyız. Farklıklık zenginliktir. Bu Türkiye için de geçerli" dedi. Kır hayatını, başarılarını ve hedeflerini şöyle anlattı:

BABASININ OĞLU
* Aslında her şey 1965'de başlıyor. Babam, Türkiye'de çerçilik yapıyordu. Köy köy dolaşıp, Emirdağ'dan Polatlı'ya kadar gidermiş. Babam, 1964'de Belçika'ya işçi olarak gelmek üzere kaydını yaptırıyor. Ailesi karşı çıkıyor. Ama 1965'de işleri iyi gitmeyince Belçika'ya gelmeye kesin kararını veriyor. Bir dönüm tarlasını satıyor, en yakın akrabalarından biraz borç para alıyor ve Belçika'ya geliyor. Arkadaşlarıyla birlikte Charleroi'ya geliyor. 13 yıl boyunca kömür maden ocağında çalışıyor. İşyerinde kaza geçirdiği için erken emekli oldu. 1998 yılında kendisini kaybettik. Babamın benim gelişmemde ve evde aldığım terbiyede büyük yeri var. Ondan aldığım en güzel nasihat ve terbiye de kolektif düşünmek oldu. Babamın sürekli siyasetten bahseden, tarihi inceleyen, dinine sahip çıkan muhafazakar bir kimliği vardı. Ailesinin reisiydi. Aynı zamanda da toplumsal olaylara duyarlı bir insandı. 'Bir insan sadece ailesi ve çocukları için yaşamamalı' cümlesi, deyim yerindeyse, benim de kulağıma küpe oldu.

* Babamın emekli olup, Brüksel'e yerleşmesi de hayatımın yönünü değiştirdi. İlkokulu küçük Türk mahallesi olan Saint Joost'ta, ortaliseyi büyük Türk mahallesi Schaerbeek'de okudum. Brüksel Serbest Üniversitesi'nde (ULB) Siyasal Bilimler ön lisans eğitimi aldım. İşhayatıma ilk olarak serbest meslekle başladım. İki yıl telefonla satış yapılan bir şirkette çalıştım. Sonra belediyede işe girdim. Sosyal danışman olarak işbaşı yaptım. Vatandaşlarımızın sorunlarını birebir dinleme imkanım oldu. Sorunları çözmek için kolektif hareket eden bir ekiple çalışıyordum.

BAKANLIK SÜRPRİZ OLDU
* Seçim öncesi hiç bir şekilde devlet bakanı olacağımı düşünmedim. Bakanlar listesinin açıklanacağı günün önceki gecesi hayatımın en uzun gecesiydi. Seçimlerden sonra, ikinci en yüksek tercihli oyu alarak seçilen bir kişinin hükümette görev almasının doğal olduğunu düşünenler oldu. Ama bu gibi görevlere aday olmazsınız, parti yönetimi sizi seçer ve görevlendirir. Ben de beklemeyi tercih ettim. Aslında seçimden sonra çıkan tablo her şeyi söylüyordu. Vatandaşlar tavırlarını koymuştu. Ben hiçbir şey söylemedim. Sadece bir kere, çok üst düzey bir parti yöneticime, bana destek veren seçmenlere bir sinyal vermemiz gerektiğini söyledim. O parti yöneticimiz de 'sende bakan olacak bütün vasıfları gördüm, ancak bu daha erken' dedi. Konuşmamız başka konularda devam etti. Eve dönerken çok mutlu olmuştum. Parti yöneticimin bu sözleri, benim nereye geldiğimin bir göstergesiydi.

* Çok büyük mesuliyetlerim var. Bana güvenenlere verebileceğim en iyi hizmet, bütün vatandaşlara din, kültür, kimlik ayrımı yapmaksızın, aynı mesafede yaklaşıp iyi ve başarılı bir bakan olmak. Türklere en iyi hizmeti vermek, ayrımcılık yapmadan herkese iyi hizmet vermekten geçer. O zaman Türklerin, Türk kökenli Belçikalıların ne olduğunu göstermiş olacağız. Benim bakan olmam bir rüya gibi. Ama hayatta bundan çok daha önemli şeyler var. Hayattaki en iyi reçete her gün geldiğiniz yeri iyi hatırlamaktır.


Geri


Ekonomik olarak yazdır


Arkadaşına Tavsiye Et

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Fotoğraf Sanatçısı Vedat Doker Kimdir?
Gizli Bahçe Konakları Antalya'da Kimdir?
Adam Eve Saç Ekimi ve Estetik Firması Kimdir?
Nefis Kuruyemiş Dünya Markası Olma Yolunda
Ekonomi Bakanı Mehmet Zafer Çağlayan Kimdir?
Zeynel Abidin KIYMAZ/ GAP Gazeteciler Birliği Başkanı Kimdir?
T.C. Almanya Hannover Başkonsolosu Aydın İlhan DURUSOY Kimdir?
Doç. Dr. Temel Kotil Türk Hava Yolları Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi, İcra Komitesi Üyesi Kimdir?
Hakan Tütüncü Antalya Kepez Belediye Başkanı Kimdir?
İbrahim Karaman Malatya Doğanşehir Belediye Başkanı Kimdir?
Mescomedia kimdir?
Lokman ÇAĞIRICI/Bağcılar Belediye Başkanı Kimdir?
Kemal Kılıçdaroğlu/İstanbul Milletvekili Kimdir?
Mehmet HACIARİFOĞLU/ANSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Kİmdir?
Polonya-Türkiye İşadamları Derneği Kimdir?
Cemil Çiçek Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Kimdir?
Antcam Pazarlama A.Ş. Kimdir?
Nail DÜLGEROĞLU/Finike Belediye Başkanı Kimdir?
Yazar Osman OKTAY Kimdir?
E.J.Yarbay Atılgan Coşkun Kimdir?
Gültekin Ayantaş/Ankara Akyurt Belediye Başkanı
İstanbul Küçükçekmece Belediye Başkanı/Aziz Yeniay Kimdir?
İstanbul Beylikdüzü Belediye Başkanı/Vehbi Orakçı Kimdir?
Mahmut Ruhi Alpagot / Yenigün Gıda Sanayi Kimdir?
Marmara Grubu Stratejik ve Sosyal Araştırmalar Vakfı Kimdir?
İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş Kim'dir?
Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanı Melih Gökçek kimdir?
Necati Topaloğlu Göynük Belediye Başkanı kimdir?
Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk Kimdir?
Mustafa SAK ADOPEN Yönetim Kurulu Başkanı Kimdir?
AGİD-Antalya Girişimci İşadamları Derneği Kimdir?
Adem SAK ve AS Grup Şırketler Grubu Kimdir?
TÜGİK-Türkiye Genç İş Adamları Konfedarasyonu Kimdir?
Suayp Demirel Ithalat Ihracat A.S. Kimdir?


»Ana Sayfa  

Copyright © atiktudeik.com, 2017. Tasarım & Programlama Mescomedia