Fotoğraf Sanatçısı Vedat Doker Kimdir?          Göller Bölgesi 12 Belediye Başkanı ATİK Başkanı Aziz Şahin Başkanlığında Almanya ve Polonya Temaslarında Bulundular          ATİK Koordinatörlüğünde Polonya'ya Avrupa Birliğinin Dönem Başkanlığında KOSGEB Destekli AESOB Başkanı,Mobilyacılar Odası Başkanı,Vali Veysel Dalmaz Temaslarda Bulundu          Ekonomi Bakanı Mehmet Zafer Çağlayan Kimdir?          Avrupa`daki ekonomik güç, siyasi lobiye dönüştürülmeli          ATİK-DEİK- Başkanı Aziz ŞAHİN Polonya Cumhurbaşkanı Marsal Bronislaw Komorowski ile Görüştü          Kütahyalılar Derneği Başkanı Turgut Erçetin ve Yönetim Kurulu Üyelerini Avrupa Türk İşadamları Konseyi ATİK Başkanı Aziz Şahin Ziyaret Etti.          Polonya'lı Senatörler ve Kaymakamlar ATİK Koordinatörlüğünde Anıtkabir'i Ziyaret Ettiler.          ATİK'in İzmir temsilcisi Dilek Araç oldu          Dışişleri Komisyon Başkanı Murat Mercan ATİK Başkanı Aziz Şahin Başkanlığında Polonya'lı Senatörleri,Kaymakamları,Belediye Başkanlarını Makamında Kabul Etti .          ATİK Başkanı Aziz Şahin Ekonomi İşbirliği Çagrısı Konulu Basın Toplantası Düzenledi.          Polonyalı Yerel Yöneticiler İstanbul'daydı          Çorum -ATİK, farklı bir hizmet için yola çıktı..Yusuf Cinal/ÇORUM          Doç. Dr. Temel Kotil Türk Hava Yolları Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi, İcra Komitesi Üyesi Kimdir?          ATİK-Polonya Türk Konseyi Global Ekonomik Krizi Dostluğumuzla Fırsata Donüştürelim Sıloganı Başlıklı Forum Düzenledi.         
  ANA SAYFA
  KONSEY HABERLERİ
  ATİK VİZYONU
  DEKİD KURUMSAL
  PROTOKOLLER
  KARDES BELEDİYELER
  STK HABERLERi
  KİM KİMDİR?
  GAZETELER
  TELEVİZYONLAR
  İNTERNET MEDYASI
  HABER AJANSLARI
  HABER ARŞİVİ
  BİZE ULAŞIN
  MESAJ GÖNDER
 DUYURULAR

  Zeynel Abidin YILMAZ/ GAP Gazeteciler Birliği Başkanı Kimdir?
1962 yılında Adıyaman'da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise tahsilini Adıyaman'da yaptı. Yükseköğrenimini Eskişehir iktisat Fakültesi'nde tamamladı.Çocukluk yıllarından itibaren okumaya, araştırmaya meraklı olan Kıymaz, ilkokul öğretmeni Mehmet Mücahit Erez'in de katkılarıyla okumayı ve yazmayı bir yaşam biçimine dönüştürdü.

  Volkan Külleri, Bilim ve İnsan-Doğa İlişkisi‏‏/ATİK Başkanı Aziz Sahin
İletişim ve Ulaşım Teknolojisi Dünyayı Birbirine Bağladı İnsanın insan olması ile başlayan merak ve doğanın yasalarını öğrenme isteği, sonunda doğanın yasalarını kullanarak yaşamı kolaylaştırması serüveni halen devam ediyor. İnsan son 100 yılda geçmişte binlerce yılda gerçekleştirdiği bilgileri teknolojiye dönüştürerek kıtalar arası ulaşım süresini daha da kısalttı.

  Doç. Dr. Temel Kotil Türk Hava Yolları Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi, İcra Komitesi Üyesi Kimdir?
1959 yılında doğan Kotil, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uçak Mühendisliği bölümünden 1983 yılında mezun olmuş, 1986'da ABD'nin Ann Arbor kentindeki Michigan Üniversitesi'nin "Uçak Mühendisliği" bölümünde yüksek lisansını, 1987'de de aynı üniversitede Makine Mühendisliği dalında ikinci yüksek lisansını, 1991’de de yine Michigan Üniversitesinde “Makine Mühendisliği" bölümünde doktorasını tamamlamıştır. 2003 yılında THY’deki kariyerine Teknik Genel Müdür Yardımcısı olarak başlayan Kotil, 2005 yılında THY Genel Müdürlüğüne atanmıştır.

  ATİK Baskani Aziz Sahin Polonya'li heyet Marmara Grubu Vakfi ziyaret etti.
Kardes Belediye isbirligi protokolü kapsaminda; Bagcilar Belediyesi'nin davetlisi olarak Istanbul'a gelen Varsova Heyeti ve ATYK-Avrupa Türk Ys Adamlari Isbirligi Konseyi Baskani Aziz Sahin ve üyelerinden olusan Polonya Heyeti, Marmara Grubu Vakfi'ni ziyaret etmistir. Marmara Grubu Vakfi Baskani Dr. Akkan Suver, heyeti kabul etmistir.

 
Aksu Antalya Srem Belediyeleri ATİK Uluslararasi İşbirliği Protokolü
ATYK-Avrupa Türk Ysadamlari ve Ysbirligi Konseyi organizasyonunda gerçeklesen Aksu Belediyesi ile Polonya'nin Srem kenti arasinda kardes sehir protokolü imzalandi. Polonya'nin Srem kenti Belediye Baskani Adam Lewandowski, beraberindeki heyet ile Aksu Belediye Baskani Isa Yildirim'i makaminda ziyaret etti. Ziyarette, iki sehrin kardes olmasi yönünde hazirlanan protokol da imzalandi.

  Bağcılar İstanbul Koscian Belediyeleri ATİK Uluslararası İşbirliği Protokolü.
Avrupa Türk İşadamları İşbirliği Konseyi (ATİK) organizasyonu ile Polonya’nın Koscian Belediyesi ile Bağcılar Belediyesi arasında; sosyal, kültürel, iktisadi ve turizme yönelik Uluslar arası Kardeş Belediye Anlaşması protokolü Cuma günü Bağcılar Belediye Başkanlığında imzalandı.

  Lokman ÇAĞIRICI Bağcılar Belediye Başkanı Kimdir?
32 yıldan beri Bağcılar’da yaşayan Lokman Çağırıcı 29 Mart 2009 yerel seçimleri için Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Bağcılar Belediye Başkanlığına aday gösterildi ve yüzde 49.21 oy oranıyla Belediye Başkanlığına seçildi.1965 Giresun Bulancak'ta doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliğini bitirdikten sonra 1999 yılına kadar çeşitli yöneticilik ve ticari faaliyetlerde bulundu.1990’dan 1999 yılına kadar çeşitli siyasi partilerin il ve ilçe teşkilatlarında değişik görevlerde bulunan Lokman Çağırıcı 1999 yılı Mahalli İdareler seçiminde Fazilet Partisinden meclis üyesi oldu.

 

 SİTE İÇİ ARAMA

 ANKETE KATILINIZ
Sizce Türkiye Başkanlık Sistemine Geçiş Yapmalımıdır?
 Evet      48%
 Hayır      38%
 Kararsızım      13%
   E-MAİLİNİZİ EKLEYİNİZ
Ekle Çıkar  
 
Adem SAK ve AS Grup Şırketler Grubu Kimdir?

AS ÇİMENTO DEVLER LİGİNDE!Akdeniz’in en büyük çimento fabrikası olmayı hedefleyen AS Çimento 2006 yılında çimento kapasitesini yüzde 170 artırarak bir rekora imza atarken 2008 ihracat hedefini 75 milyon dolar olarak açıkladı.Akdeniz havzasının önde gelen çimento üreticisi AS Çimento, gözünü sektörün zirvesine dikti. Yeni yatırımının ilk etabını bu ay devreye alacak olan AS Çimento, 2008 yılında ulaşacağı günlük 11 bin 500 tonluk üretim kapasitesiyle Türkiye'nin ve Avrupa'nın en büyük 2'nci üreticisi olmayı hedefliyor.

Yeni yatırımlarla birlikte ihracat atağına da hız veren AS Çimento, 2005 yılında gerçekleştirdiği 5 milyon dolarlık ihracatını, 2008 yılında 15 kat artırarak 75 milyon dolara çıkarmayı hedefliyor.

AS Çimento'nun, sektörde yükselen bir değer olduğunu belirten Yönetim Kurulu Başkanı Adem Sak, sürekli yatırımlar ve istikrarlı büyümeyle AS Çimento'nun sektörün önemli aktörü konumuna geldiğini kaydederek, “Yeni yatırımlarımızla birlikte 1,7 milyon ton çimento ve klinker ihraç ederek, yıllık ihracat hacmimizi 75 milyon doların üstüne çıkaracağız. Toplam çimento üretim kapasitemiz ise yıl sonunda 1,2 milyon tondan 3,3 milyon tona çıkmış olacak” dedi.

AS Çimento'nun yeni kapasitesiyle birlikte ihracat hacminin de önemli ölçülerde artacağına dikkat çeken Adem Sak, “Antalya limanına en yakın tesise sahip olduğumuz için hedefimiz Akdeniz havzasında bulunan ülkelere çimento vermektir. 2005 yılında Arnavutluk'dan, Kanada'ya kadar birçok ülkeye yapılan klinker ihracatına, bu yıl Orta Doğu ülkelerine çimento ihracatını ekledik. İhracatta hedefimiz önümüzdeki yıllarda Güney Avrupa ve Kuzey, Batı Afrika ülkeleri olacak” dedi.

AS ÇİMENTO HAKKINDA

AS Çimento, 1997 yılında Antalya'da kuruldu. 2003 yılında başlayan entegre yatırım Burdur'un Bucak ilçesinde gerçekleştirildi. Günde 3 bin 500 ton klinker üretim kapasitesine sahip olan şirket, yeni tesisin açılmasıyla birlikte günde toplam 11 bin 500 ton kapasiteye ulaşacak. Böylece AS Çimento, tek bir yerde en fazla üretim yapan Avrupa'nın 2. firması olacak.

AS Çimento, Antalya limanına en yakın tesis konumunda. Antalya Orta Doğu limanının özelleştirilmesi ile, şirketin yatırımları bölgeye büyük canlılık getirecek. Çimentonun ana hammadesi olan klinkeri, yaklaşık 200 yıllık rezervi ile, çimento üretimi için en uygun olan marn adı verilen bir maden kullanarak üreten şirket, bu yolla verimlilik ve kalite avantajı sağlıyor.

 

AS GRUP ŞİRKETLERİ

AS Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş., Burdur'un Bucak ilçesinde faaliyetlerini sürdürmektedir. Şirket, Ado Çimento olan eski adını 6 Aralık 2005 tarihinde yaptığı Genel Kurul'unda AS Çimento olarak değiştirmiştir.

Şirket, 7 Ağustos 1997 tarihinde kuruldu. Halen, günlük 3.500 ton kapasiteli hattında klinker ve saatte 145 ton kapasiteli iki değirmeninde de çimento üretmektedir. Saatte 250 ton kapasiteli 3. değirmen, Türkiye'nin en büyük kapasitesiyle Kasım 2006'da devreye girecek.

Ado Hazır Beton A.Ş. Antalya'da kurulu 2 beton santraline sahiptir. Tesisler, çimento fabrikasından 45 ve 60 km. uzaklıktadır. Manavgat'taki 3. santral ise 2006 Eylül ayından itibaren devreye girmiştir.

Çağlar Plastik A.Ş.'nin, Antalya Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulu bir fabrikası vardır. Şirket, çeşitli ebatlarda plastik boru üretmekte ve yurt çapında dağıtımını gerçekleştirmektedir.

Adoport A.Ş., Antalya Serbest Bölgesi Limanı'nın işletmeciliğini 1997'den beri sürdürmektedir. İşletim hakkı 2017 yılına dek geçerlidir. Şirket halen ağırlıklı olarak Ado şirketlerinin ithalat ve ihracat işlemlerine limancılık hizmeti vermektedir.

Adem Sak, şirketlerin büyük hissedarı durumundadır. Babası ile birlikte girdiği iş hayatına 1950'li yıllarda başlamıştır. Plastik sektöründe başlayan faaliyetler, maden endüstrisi ve limancılık hizmetleri ile bugüne dek süregelmiştir. Grubun ana iş kolu inşaat alt dallarıdır.

Halen AS Çimento, Ado Beton, Çağlar Plastik ve Adoport'un Yönetim Kurulu Başkanı'dır. Oğlu Ümit Sak, Çağlar Plastik'i yönetmektedir.

Adoport, yıllık yaklaşık 1.000.000 $ cirolu küçük bir şirkettir. Ado Beton ise yıllık yaklaşık 15 milyon USD ciro yapmaktadır. Ado Beton'un faaliyet konusu, AS Çimento'nun dikey entegrasyonu içindedir. Şirketin ana misyonu, çimento satışlarında pazar payı elde edilmesine katkıda bulunmak ve Pazar ile ilgili bilgi sahibi olmaktır.

AS ÇİMENTO'NUN FAALİYETLERİ

2003 yılında şirket, Bucak'ta yeni bir yatırıma başlamıştır. Klinker üretim yatırımı 2005 Nisan ayında tamamlanmıştır. O zamandan beri klinker üretimi sürmektedir. Aynı zamanda, çimento üretimi yatırımı devam etmiştir. Kasım sonunda çimento deneme üretimleri başlamış olup; 2005 Aralık'ında her iki değirmen de devreye girmiştir. 2006 Kasım'ında ise, büyük kapasiteli 3. çimento değirmeni devreye girecektir.

i. Klinker:

2005 yılında üretim, Nisan ayından yılın sonuna dek 9 aylık sürede yapılmıştır.

2005 :: 662.000 Ton (Yıl Toplamı)

2006 :: 788.000 Ton (Ocak –Ekim 2006 Toplamı)

ii. Çimento:

2005 Kasım sonundan başlayarak, Bucak'taki fabrikada dökme çimento üretimi başlamıştır. Torbalı çimento üretimi ise AS Çimento markası ile 2006 yılının Ocak ayında başlamıştır. 2005 yılının son ayında 40 bin Ton üretim gerçekleştirilmiştir.

2005 :: 40.000 Ton (Yıl Toplamı)

2006 :: 810.000 Ton (Ocak –Ekim 2006 Toplamı)

 


Geri


Ekonomik olarak yazdır


Arkadaşına Tavsiye Et

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Fotoğraf Sanatçısı Vedat Doker Kimdir?
Gizli Bahçe Konakları Antalya'da Kimdir?
Adam Eve Saç Ekimi ve Estetik Firması Kimdir?
Nefis Kuruyemiş Dünya Markası Olma Yolunda
Ekonomi Bakanı Mehmet Zafer Çağlayan Kimdir?
Zeynel Abidin KIYMAZ/ GAP Gazeteciler Birliği Başkanı Kimdir?
T.C. Almanya Hannover Başkonsolosu Aydın İlhan DURUSOY Kimdir?
Doç. Dr. Temel Kotil Türk Hava Yolları Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi, İcra Komitesi Üyesi Kimdir?
Hakan Tütüncü Antalya Kepez Belediye Başkanı Kimdir?
İbrahim Karaman Malatya Doğanşehir Belediye Başkanı Kimdir?
Mescomedia kimdir?
Lokman ÇAĞIRICI/Bağcılar Belediye Başkanı Kimdir?
Kemal Kılıçdaroğlu/İstanbul Milletvekili Kimdir?
Mehmet HACIARİFOĞLU/ANSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Kİmdir?
Polonya-Türkiye İşadamları Derneği Kimdir?
Cemil Çiçek Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Kimdir?
Antcam Pazarlama A.Ş. Kimdir?
Nail DÜLGEROĞLU/Finike Belediye Başkanı Kimdir?
Yazar Osman OKTAY Kimdir?
E.J.Yarbay Atılgan Coşkun Kimdir?
Gültekin Ayantaş/Ankara Akyurt Belediye Başkanı
İstanbul Küçükçekmece Belediye Başkanı/Aziz Yeniay Kimdir?
İstanbul Beylikdüzü Belediye Başkanı/Vehbi Orakçı Kimdir?
Mahmut Ruhi Alpagot / Yenigün Gıda Sanayi Kimdir?
Marmara Grubu Stratejik ve Sosyal Araştırmalar Vakfı Kimdir?
İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş Kim'dir?
Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanı Melih Gökçek kimdir?
Necati Topaloğlu Göynük Belediye Başkanı kimdir?
Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk Kimdir?
Mustafa SAK ADOPEN Yönetim Kurulu Başkanı Kimdir?
AGİD-Antalya Girişimci İşadamları Derneği Kimdir?
TÜGİK-Türkiye Genç İş Adamları Konfedarasyonu Kimdir?
Emir Kır Brüksel Devlet Bakanı Kimdir?
Suayp Demirel Ithalat Ihracat A.S. Kimdir?


»Ana Sayfa  

Copyright © atiktudeik.com, 2017. Tasarım & Programlama Mescomedia