Fotoğraf Sanatçısı Vedat Doker Kimdir?          Göller Bölgesi 12 Belediye Başkanı ATİK Başkanı Aziz Şahin Başkanlığında Almanya ve Polonya Temaslarında Bulundular          ATİK Koordinatörlüğünde Polonya'ya Avrupa Birliğinin Dönem Başkanlığında KOSGEB Destekli AESOB Başkanı,Mobilyacılar Odası Başkanı,Vali Veysel Dalmaz Temaslarda Bulundu          Ekonomi Bakanı Mehmet Zafer Çağlayan Kimdir?          Avrupa`daki ekonomik güç, siyasi lobiye dönüştürülmeli          ATİK-DEİK- Başkanı Aziz ŞAHİN Polonya Cumhurbaşkanı Marsal Bronislaw Komorowski ile Görüştü          Kütahyalılar Derneği Başkanı Turgut Erçetin ve Yönetim Kurulu Üyelerini Avrupa Türk İşadamları Konseyi ATİK Başkanı Aziz Şahin Ziyaret Etti.          Polonya'lı Senatörler ve Kaymakamlar ATİK Koordinatörlüğünde Anıtkabir'i Ziyaret Ettiler.          ATİK'in İzmir temsilcisi Dilek Araç oldu          Dışişleri Komisyon Başkanı Murat Mercan ATİK Başkanı Aziz Şahin Başkanlığında Polonya'lı Senatörleri,Kaymakamları,Belediye Başkanlarını Makamında Kabul Etti .          ATİK Başkanı Aziz Şahin Ekonomi İşbirliği Çagrısı Konulu Basın Toplantası Düzenledi.          Polonyalı Yerel Yöneticiler İstanbul'daydı          Çorum -ATİK, farklı bir hizmet için yola çıktı..Yusuf Cinal/ÇORUM          Doç. Dr. Temel Kotil Türk Hava Yolları Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi, İcra Komitesi Üyesi Kimdir?          ATİK-Polonya Türk Konseyi Global Ekonomik Krizi Dostluğumuzla Fırsata Donüştürelim Sıloganı Başlıklı Forum Düzenledi.         
  ANA SAYFA
  KONSEY HABERLERİ
  ATİK VİZYONU
  DEKİD KURUMSAL
  PROTOKOLLER
  KARDES BELEDİYELER
  STK HABERLERi
  KİM KİMDİR?
  GAZETELER
  TELEVİZYONLAR
  İNTERNET MEDYASI
  HABER AJANSLARI
  HABER ARŞİVİ
  BİZE ULAŞIN
  MESAJ GÖNDER
 DUYURULAR

  Zeynel Abidin YILMAZ/ GAP Gazeteciler Birliği Başkanı Kimdir?
1962 yılında Adıyaman'da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise tahsilini Adıyaman'da yaptı. Yükseköğrenimini Eskişehir iktisat Fakültesi'nde tamamladı.Çocukluk yıllarından itibaren okumaya, araştırmaya meraklı olan Kıymaz, ilkokul öğretmeni Mehmet Mücahit Erez'in de katkılarıyla okumayı ve yazmayı bir yaşam biçimine dönüştürdü.

  Volkan Külleri, Bilim ve İnsan-Doğa İlişkisi‏‏/ATİK Başkanı Aziz Sahin
İletişim ve Ulaşım Teknolojisi Dünyayı Birbirine Bağladı İnsanın insan olması ile başlayan merak ve doğanın yasalarını öğrenme isteği, sonunda doğanın yasalarını kullanarak yaşamı kolaylaştırması serüveni halen devam ediyor. İnsan son 100 yılda geçmişte binlerce yılda gerçekleştirdiği bilgileri teknolojiye dönüştürerek kıtalar arası ulaşım süresini daha da kısalttı.

  Doç. Dr. Temel Kotil Türk Hava Yolları Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi, İcra Komitesi Üyesi Kimdir?
1959 yılında doğan Kotil, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uçak Mühendisliği bölümünden 1983 yılında mezun olmuş, 1986'da ABD'nin Ann Arbor kentindeki Michigan Üniversitesi'nin "Uçak Mühendisliği" bölümünde yüksek lisansını, 1987'de de aynı üniversitede Makine Mühendisliği dalında ikinci yüksek lisansını, 1991’de de yine Michigan Üniversitesinde “Makine Mühendisliği" bölümünde doktorasını tamamlamıştır. 2003 yılında THY’deki kariyerine Teknik Genel Müdür Yardımcısı olarak başlayan Kotil, 2005 yılında THY Genel Müdürlüğüne atanmıştır.

  ATİK Baskani Aziz Sahin Polonya'li heyet Marmara Grubu Vakfi ziyaret etti.
Kardes Belediye isbirligi protokolü kapsaminda; Bagcilar Belediyesi'nin davetlisi olarak Istanbul'a gelen Varsova Heyeti ve ATYK-Avrupa Türk Ys Adamlari Isbirligi Konseyi Baskani Aziz Sahin ve üyelerinden olusan Polonya Heyeti, Marmara Grubu Vakfi'ni ziyaret etmistir. Marmara Grubu Vakfi Baskani Dr. Akkan Suver, heyeti kabul etmistir.

 
Aksu Antalya Srem Belediyeleri ATİK Uluslararasi İşbirliği Protokolü
ATYK-Avrupa Türk Ysadamlari ve Ysbirligi Konseyi organizasyonunda gerçeklesen Aksu Belediyesi ile Polonya'nin Srem kenti arasinda kardes sehir protokolü imzalandi. Polonya'nin Srem kenti Belediye Baskani Adam Lewandowski, beraberindeki heyet ile Aksu Belediye Baskani Isa Yildirim'i makaminda ziyaret etti. Ziyarette, iki sehrin kardes olmasi yönünde hazirlanan protokol da imzalandi.

  Bağcılar İstanbul Koscian Belediyeleri ATİK Uluslararası İşbirliği Protokolü.
Avrupa Türk İşadamları İşbirliği Konseyi (ATİK) organizasyonu ile Polonya’nın Koscian Belediyesi ile Bağcılar Belediyesi arasında; sosyal, kültürel, iktisadi ve turizme yönelik Uluslar arası Kardeş Belediye Anlaşması protokolü Cuma günü Bağcılar Belediye Başkanlığında imzalandı.

  Lokman ÇAĞIRICI Bağcılar Belediye Başkanı Kimdir?
32 yıldan beri Bağcılar’da yaşayan Lokman Çağırıcı 29 Mart 2009 yerel seçimleri için Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Bağcılar Belediye Başkanlığına aday gösterildi ve yüzde 49.21 oy oranıyla Belediye Başkanlığına seçildi.1965 Giresun Bulancak'ta doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliğini bitirdikten sonra 1999 yılına kadar çeşitli yöneticilik ve ticari faaliyetlerde bulundu.1990’dan 1999 yılına kadar çeşitli siyasi partilerin il ve ilçe teşkilatlarında değişik görevlerde bulunan Lokman Çağırıcı 1999 yılı Mahalli İdareler seçiminde Fazilet Partisinden meclis üyesi oldu.

 

 SİTE İÇİ ARAMA

 ANKETE KATILINIZ
Sizce Türkiye Başkanlık Sistemine Geçiş Yapmalımıdır?
 Evet      48%
 Hayır      38%
 Kararsızım      13%
   E-MAİLİNİZİ EKLEYİNİZ
Ekle Çıkar  
 
Volkan Külleri, Bilim ve İnsan-Doğa İlişkisi‏‏/ATİK Başkanı Aziz Sahin

İletişim ve Ulaşım Teknolojisi Dünyayı Birbirine Bağladı İnsanın insan olması ile başlayan merak ve doğanın yasalarını öğrenme isteği, sonunda doğanın yasalarını kullanarak yaşamı kolaylaştırması serüveni halen devam ediyor. İnsan son 100 yılda geçmişte binlerce yılda gerçekleştirdiği bilgileri teknolojiye dönüştürerek kıtalar arası ulaşım süresini daha da kısalttı.

Ulaşım ve iletişim devrimi ile belli bir birim zamanda daha hızlı hareket etmeyi başardık. İnsanlık 1850'li yıllarda saatte ancak 16 km hızla ilerleyebilen teknolojiye sahipken bugün saatte 1000 km hızın üzerinde hareket edebilen araçlar ile ulaşım sağlayabilmektedir.
İşin bir yüzü bilim ve teknoloji ise onun sınırı yine de doğada saklı. 1970'li yıllarda Amerikalı Alven Tofler "future shock" kitabında belli zaman diliminde milyonlarca insanın dolaşımından bahsediyordu. Ancak bir gün doğanın gücü karşısında zorda kalabileceğinden bahsetmiyordu.

Ekoloji Bilgisi Önemli,
Ekolojinin önemli ilkelerinden biri "Çin'de bir yaprak kımıldasa okyanusta fırtınaya dönüşür" sayıltısıdır. Belki birçoğumuz dünyanın bir başka bölgesinde meydana gelen bir doğa olayını çok önemsemeyiz ancak duyarlı insanlar ve bilim insanları yer yüzeyinin bütünsel etkisini bildikleri için sürece geniş pencereden bakarlar. Bilirler ki dünyanın bir ucunda ekosistemde meydana gelecek bir değişim kendi hayatlarını da etkiler. Nihayet en son 16 Nisanda İzlanda adasında Eyjafjallajökull yanardağının binlerce metre yükselen külleri rüzgârın etkisi ile Avrupa semalarını kaplayınca bir anda Avrupa'daki binlerce uçuş noktası durdu ve kimsenin öngöremediği bir çaresizlik başladı. Eyjafjallajökull ismi İzlanda dilinde üç kelimenin bileşiminden oluşuyormuş. Ada anlamına gelen "Eyja" "dağ" anlamındaki fjalla ve buzul anlamındaki "jökull" kelimelerinin birleşmesi ile "ada dağı buzulu" demekmiş. Eyjafjallajökull'un günlerce süren volkan püskürmesi sonucu oluşan volkan külleri ciddi bir kirlilik ve uçuş riski yarattı.

Volkan Patlaması İnsanın Hareket Alanını Bir Anda Kıstı,
Çoğumuzun coğrafya dersinde üstünkörü bildiğimiz buzul adası İzlanda bir anda dünyanın ilgi odağı oldu. Benim de İzlanda hakkındaki bilgim Kuzey Amerika'ya uçarken uçaktan izlediğim bembeyaz buzul ülkesi ve geçen yıl yaşadıkları ekonomik kriz dışında haklarında pek bilgim yok. Ancak şimdi İzlanda'ya yakından bakmak ve anlamak zorunda kalıyorum. Şimdi daha iyi anlıyorum ki İzlanda'daki yanardağın patlaması benim hayatımda da yer edindi, Afrikalının da, Asyalının da yaşamında önemli bir yer edindi. Bir anda her ülkenin ekonomisi etkilendiği için herkes otomatik olarak etkilendi. Dünya endüstri ülkesi Almanya'nın başbakanı Merkel, ABD dönüşü ülkesine uçağı ile inemediği için Roma'dan Berlin'e kadar otobüs yolcuğu yapmak zorunda kaldı. Afrika'dan Avrupa'ya canlı bitki ticareti durdu, kargolardaki binlerce ton gıda taşınamadığı için bozuldu. Çok sayıda turist yolda kaldı. İş ve bilim insanları gitmek istedikleri yere gidemedikleri gibi milyonlarca insan binlerce kilometre uzaklardan evlerine dönemediler.

İnsanlık Her An Hayata Hazırlıklı Olmalıdır
İzlanda da başlayan volkan patlaması ile bir anda insanın doğa karşısında çaresiz kalması akla birçok soruyu getirdi. İnsan madem doğaya bağımlı o zaman doğanın yasalarını daha iyi anlamalı, ancak doğanın bütün unsurlarına da saygı duymalıdır. Yakın geçmişte New York kentinde bir gün elektriklerin anında kesilmesi ile insanlar yer altında metrolarda kaldı. Bir anda insanlar sudan çıkmış balığa döndü. Her şeyin elektriğe bağlı olduğu yaşam biçimi çok sayıda yaşama mal oldu. İşlerin aksamasına neden oldu. Zaman zaman üniversitemizde de kısa süreli elektrik kesintisi sonrası birçoğumuzun bir anda ne yapacağım dedirten durum kısa sürede elektrik bağımlısı duruma geldiğimizin açık işareti.
Yanardağın beklenmedik şekilde küresel düzeyde yarattığı etki, korkarım önümüzdeki dönemlerde yeni beklenmedik süreçler ile karşı karşıya kalabileceğimizin göstergesi olmaz. Marmara depreminde telefonların çalışmaması, köprülerin yıkılması, yolların yırtılması ve kullanılamaz duruma gelmesi bir anda insanı çaresiz bıraktığını hatırlayınca doğanın karşısında yetersizliklerimizin olabileceğini, alternatifleri de elden kaçırmamak gerektiğini ortaya çıkarmaktadır.
Mevcut hali ile küresel düzeydeki iklim değişimlerinin yakın gelecekte yaratacağı etkiler ve olası beklenmedik durumlara insanın hazır olması gerekir. Her şeyi dışlayıp işin kolayına kaçmamak gerekir. Olası mikrobiyel hastalıklar, fırtınalar, tusanimler, depremler, elektromanyetik dalga hareketleri teknolojinin kullanım alanını sınırlandırabilir. Böyle durumlarda insan yeniden tabanların, kolların gücüne ihtiyaç duyabilir. İnsan ata, eşeğe, deveye, öküze gereksinim duyabilir. Bütün bunlar doğadaki canlıları ve çeşitliliği yok etmememiz gerektiğini hatırlatıyor. Doğanın sunduğu bu gücü küçümsemeyelim, ondan karşılıklı düzeyde yararlanmayı bilmemiz gerekiyor.

Bilime Güvenelim Ancak Doğanın Yasalarını Unutmayalım
Benim açıkçası gelecek ile ilgili en büyük kaygılarımdan biri, mikrobiyel hastalıkların yayılması sonucu ciddi anlamda hastalık ve zararlıların etkisinin milyonların telef olmasına neden olması yönündedir. Diğeri de olası iklim değişimlerinin tarım üzerindeki olumsuz etkilerinin yine milyonların yer değiştirmesine ve açlıkla karşı karşıya gelmesi yönündedir. Bu iki felaket, ciddi olarak insanlığı zorlayabilir. Halen modern hayat tarzına alışan insanın böyle durumlarda ne yapabileceği beni düşündürüyor.
Amacım teknolojiyi küçümsemek değil, tersine teknolojiyi kullanalım ancak ekolojinin yasalarını bilerek kullanalım. Bilim insanın doğayı tanıması kadarını teknolojiye uyarlıyor. Ancak insanın daha üstesinden gelmediği birçok sorun var. Doğanın karşısında halen güçsüz olduğu durumlar var. Çünkü insan doğaya bağlı, doğanın sunduğu imkânlar sayesinde varlığını sürdürüyor. İnsan doğayı halen kontrol edecek güçte değildir. Ancak insan doğa ile barışık yaşarsa, doğanın prensiplerini iyi kavrarsa yaşamını anlamlı kılar.

Paranın Gücü Her Zaman Geçerli Değildir
Aksi durumda, sahip olduğumuz teknoloji ve para gücü ile her şeyi çözeriz dendiği zaman bilelim ki olası durumlar ile karşı karşıya kaldığımızda, elimiz kolumuz bağlı kalabiliyor. Şimdiden gerekli ve olası önlemleri alalım ve geçmişte kullandığımız alternatif kaynakları toptan elden çıkarmayalım demek isterim. Bunun anlamı geriye gidelim değil, ileriye giderken olası riskleri düşünelim uyarısı yapmak isterim.

Demir Yolu Taşımacılığı Yeniden Gözde Ulaşım Aracı Olmaktadır
İzlanda'daki volkan patlaması sonucu Avrupa'da en çok iş gören ulaşım aracı tren olmuştur. Avrupa'da tren bu denli gelişmemiş olsaydı, süreci daha zor atlatırlardı. Ülkemizin de en çok ihmal ettiği demiryollarına önem vermesi ayrıca düşünülmelidir.

Önemli olan yaşanandan ders çıkarmak, olası durumlara kaşı nasıl organize olabileceğimizi bilmek, toplumu bilinçlendirmek için şimdiden hazırlıklı olmaktır. Ben kendi payıma bu süreçten çok şey öğrendim. Umarım, işin "doğa" yanını hepimiz hatırlamış olsun.

Aziz SAHiN
Baskan-President

Avrupa Turk Isadamlari Isbirligi  Konseyi 
European Council Of Turkish Businessmen

ATiK 


 


Geri


Ekonomik olarak yazdır


Arkadaşına Tavsiye Et

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Ağlasun Belediyesi ATİK İle Sagalossos’u tanıtma atağına kalkıyor
ATİK Başkanı Aziz Şahin İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu'nu Ziyaret Etti
Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Başkanı ve Urfa Milletvekili Kasım Gülpınar ı Avrupa Türk İşadamları İşbirliği Konseyi ATİK ve Heyeti Ziyaret Etti
ATİK Koordinatörlüğünde Polonya’nın Wolomin Belediyesi İle Kardeşlik Protokolü İmzalayan Ankara Sincan Belediyesi, Sincan’ı Dünya’ya Tanıtmaya ve Kardeşlik Bağlarını Güçlendirmeye Devam Ediyor.
Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'a ATİK ve Heyeti Plaket Verdi
Sudi Arabistan Belediye Baskanlari Esenyurt Belediyesinde
TSE Başkanı Hulusi ŞENTÜRK Kimdir? Başkan Şentürk'ün Mesajı
Avrupa Türk Döner İmalatçıları Derneği ATDiD- Genel Kuruluna ATİK Başkanı Aziz Şahin'de katıldı.
BaşbakanTayyip Erdoğan ve Heyeti'ni Polonya'da ATİK Mehter Marşı İle Karşıladı
ATİK Başkanı Aziz Şahin Ve Heyeti Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Görüştü
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ATİK Koordinatörlüğünde Polonya'yı Ziyaret Etti
Polonya Türkiye Parlamenter Dostluk Grubu Üyesi Balıkesir Milletvekili Ali Aydınlıoğlu' nu Mecliste ATİK Başkanı Aziz Şahin ve Heyeti Ziyaret Etti.
AK Parti Ankara İl Başkanı Murat Alparslan'ı ATİK Başkanı Aziz Şahin Ziyaret Etti.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu'yu ATİK Başkanı Aziz Şahin Ziyaret Etti
Seydişehir'den Avrupa Açılımı
Polonya Heyeti Vali Çiftçi' yi Ziyaret Etti.
TRT İstanbul Bölge Müdürü Şakir Özbek'i ATİK Başkanı Aziz Şahin ve heyeti ziyaret etti
K.K.T.C Levke Belediye Baskani ve Lefke Avrupa Üniversitesi Mütevelli Heyet Baskani Mehmet Zafer'i ATİK Baskani Aziz Sahin ziyaret etti
ATİK Baskani Aziz Sahin'den APTTO için Oda-Borsa Ziyareti
ATİK, Avrupa’daki Türkler ile Kıbrıslı Türk işadamları arasında ticari işbirliğini geliştirmek için adaya geldi
Göller Bölgesi 12 Belediye Başkanı ATİK Başkanı Aziz Şahin Başkanlığında Almanya ve Polonya Temaslarında Bulundular
ATİK Koordinatörlüğünde Polonya'ya Avrupa Birliğinin Dönem Başkanlığında KOSGEB Destekli AESOB Başkanı,Mobilyacılar Odası Başkanı,Vali Veysel Dalmaz Temaslarda Bulundu
Devlet Bakanı Zafer Çağlayan ve Polonya Başbakan Yardımcısı Waldemar Pawlak'a Senatör ve ATik Başkanı Teşekkür Ederek Plaket Verdi
Polonya - Türkiye Belediyeler Birliği Delegasyonu Antalya Defterdarlığını Ziyaret Etti.
ATİK Koordinatörlüğünde Bir Adım Daha
ATİK’ten Kemer Belediyesi’ne ziyaret
ATİK Koordinatörlüğünde Konaklı Belediyesi ile Polonya' nın Tluszcz Belediyesi Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı
Polonya Leiga Warszawa S.S.A Süper Lig Yönetim Kurulu Başkanı İle ATİK Başkanı Aziz Şahin İşbirliği Görüşmesi Gerçekleştirdi
Polonya Başbakanı Donald Tusk ile ATİK Başkanı Aziz Şahin Görüştü
TÜGİK – ATİK – ANGİAD, İş Birliği Görüşmeleri ve Polonyalı İşadamları ile Tanışma Toplantısı Ankara’da Gerçekleştirildi
Kardeş Belediye Protokolü sonrasında Kardeş Şehir Sandıklı karması ile halı saha maçında karşı karşıya geldi.
Sandıklı Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı Polonya ile İşbirliğimiz Kağıt Üzerrinde Kalmayacak
Sandıklı Kaymakamı Ali Candan Polonyalı Heyeti Ağırladı
ATSO Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Mustafa Hancıoğlu Polonya ile İşbirliğine Önem Veriyoruz
Vali İrfan Balkanlıoğlu Polonyalı heyeti ağırladı
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban Polonyalılara Kapımız Açık
İscehisar Belediyesi Polonya Heyetini Konuk Etti
Afyon Sandılklı Belediyesine ATİK Koordinatörlüğünde Ziyaret
Denizli Valisi Yavuz Erkmen ATİK Heyeti ile Görüştü
Alman Cumhurbaşkanı'nın Önemli Bir Açıklaması Üzerine, Almanya'da İslam Anketi‏ Düzenlenmektedir. Mutlaka Katılalım ,Ankate Duyarsız Kalmayalım
Avrupa`daki ekonomik güç, siyasi lobiye dönüştürülmeli
Polonya'nın Tluzszcz Bölgesinde Polonya'lı Dostlarımız İstiklal Marşımızı ve Ceddin Deden Marşını Söyleyerek Türk Günü Düzenlediler.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 72. yılında, Türkiye´de olduğu gibi T.C.Varşova Büyelçiliğinde de anıldı.
Devlet Bakanı Zafer Çağlayan ATİK Başkanı Aziz Şahin ve Polonya Türk İşadamları Derneği Başkanı Fevzi Sakarya İle Görüştü
ATİK-DEİK- Başkanı Aziz ŞAHİN Polonya Cumhurbaşkanı Marsal Bronislaw Komorowski ile Görüştü
Avrupa Türk İşadamları Konseyi-ATİK Başkanı Aziz Şahin Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey'i ziyaret etti.
Turkiye’de yatırım yapmayı planlayan işadamları Havza'da incelemelerde bulundular
GAP Gazeteciler Birliği Avrupa’ya Açılıyor
ATİK Başkanı Aziz Şahin VePolonya Miloslaw Heyeti Antalya Büyükşehir Belediyesini Ziyaret Etti
ATİK Baskani Aziz Sahin 2000'in Üzerinde isci Çalistiran Polonya'nin TABOR SZYNOWY Vagon Fabrikasini Sahipleri ile Görüstü Ve Yatirima Çagirdi.
Polonya'nin WLKP Eyaleti Parlemanto Baskan Vekili ve Heyeti ATİK Baskani Aziz Sahin'in Baskanliginda Antalya Büyükşehir Belediye Baskani Prf.Dr.Mustafa Akaydin'i Ziyaret Etti
Polonya WLKP Eyaleti Parlemanto Baskan Vekili ve ATİK Baskani Ankara Akyurt ilcesinde isbirligi Temaslarinda Bulundular
Denizli Valisi Yavuz Erkmen Denizli Ticaret Odasında ATİK ve WLKP Eyaleti Temsilcileri ile Ekonomi işbirliği Konferansı Düzenledi
ATİK Koordinatörlüğünde Ankara Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş ve Heyeti Polonya Öncesi Almanya'da Temaslarda Bulundular
Avrupa Türk Isadamlari Konseyi'nin Havza Heyeti Polonya ve Almanya'da Türk Isadamlari ile bir araya geldiler
ATİK Koordinatorlugunde Antalya Korkuteli ve Polonya Jarocin Belediyeleri Bir Araya Gelerek 2010 Yili isbirligi Protokolu Imzaladilar
Kütahyalılar Derneği Başkanı Turgut Erçetin ve Yönetim Kurulu Üyelerini Avrupa Türk İşadamları Konseyi ATİK Başkanı Aziz Şahin Ziyaret Etti.
Geçen yıldan Yeni Yıl Geçişi Sorgulamak‏/ATİK Başkanı Aziz Sahin
Polonya'lı Senatörler ve Kaymakamlar ATİK Koordinatörlüğünde Anıtkabir'i Ziyaret Ettiler.
ATİK- Avrupa Türk isadamlari Konseyi Baskani Aziz SAHiN Avrupa’daki Türklerin Girisimlerini, Ekonomik Perspektiflerini, Türkiye’de Is Yapan is Adamlari Avrupa’daki Türk isadamlarini iyi Degerlendirmesi Gerekir Dedi
ATİK'in İzmir temsilcisi Dilek Araç oldu
Dışişleri Komisyon Başkanı Murat Mercan ATİK Başkanı Aziz Şahin Başkanlığında Polonya'lı Senatörleri,Kaymakamları,Belediye Başkanlarını Makamında Kabul Etti .
ATİK Başkanı Aziz Şahin Ekonomi İşbirliği Çagrısı Konulu Basın Toplantası Düzenledi.
Polonya’dan AK Parti’ye Ziyaret
Polonya-Korkuteli arasında işbirliği güçlendirilecek
Polonyalı Yerel Yöneticiler İstanbul'daydı
Çorum -ATİK, farklı bir hizmet için yola çıktı..Yusuf Cinal/ÇORUM
Polonyalı Kowalski:'Türkiye'yi AB'de görmek istiyoruz..'
Çorum ATİK İşadamları Derneği, Çorum Belediyesi ve Polonya´nın Gniezno Belediyesi arasında köprü kuruyor.
Polonya WLKP Eyaletinde İlk Defa ATİK ve Krotoszyn Kaymakamı Koordinatorlügünde Türk Günü Düzenlendi.Katılım ve ilgi Polonya'da Anlamlı Bulundu.
Krotoszyn Belediye Başkanı Julian JOKS,ATİK Baskani Aziz Sahin ve beraberindeki heyeti uğurlamaya Antalya Hava Alanına Bucak Belediye Başkanı Ramazan Ayaz ve proje ekibi katıldı.
ATİK Krotoszyn Bucak Kardeslik Isbirligi Protokolu sozde kalmadi.Polonya'nin Krotoszyn Sehrinin Giris ve Cikislarina Turk Bayragi ve Bucak Belediye Logosu Yerlestirildi
ATİK-Avrupa Türk İşadamları Konseyi Kardeşlik Köprüsünde Polonya'dan Bucak'a ikinci ziyaret
Avrupa Türk İşadamları İşbirliği Konseyi (ATİK) ve Polonya'lı Heyeti,PO iktidar Partisi Milletvekili,PO iktidar Partisi Senotoru Marmara Grubu Vakfı'nı Ziyaret Etti.
ATİK Baskani Aziz Sahin :Yurtdisina uçusta damga pulu vergisi kaldirilsin
Tłuszcz Belediye Başkanı Krzysztof Białek,Ząbki Belediye Başkanı Robert Perkowski,Kobylka Belediye Başkanı Robert Regulski ATİK Başkanı Aziz Şahin Ząbki Belediyesinde 6/7/8 Mayıs 2009 İstanbul'da yapılacak Avrasya Ekonomi zirvesi için toplantı yaptılar.
Sroda WLKP Belediye Başkanı Wojciech Zietkowski ATİK'in Polonya Türkiye arasında ki çalışmaları çok memnuniyet verici dedi
Sroda Wlkp Kaymakamı Piotr Piakarski;Türkiye çok önemli Ülke Kaymakamlığımız olarak Türkiye ile İşbirliğinde ortak AB projeleri yapabiliriz
Polonya'lı Kaymakamlar ATİK Başkanı Aziz Şahin ile görüştüler
Son Ekonomik Gelişmeler, Sektörler ve Çözüm Önerileri !!! Aziz ŞAHİN ATİK-DEİK Avrupa Türk İşadamları İşbirliği Konseyi Başkanı
3E:Enerji & Ekonomi & Ekoloji 12.Avrasya Ekonomi Zirvesi 6-8 Mayıs 2009 ve PTF Polonya Türkiye Ekonomi Formu 6-8 Mayıs 2009 tarihlerinde İstanbul'da gerçekleşiyor.
ATİK Baskani Aziz Sahin ve Polonya'li heyeti 9.Cumhurbaskanimiz Süleyman DEMiREL'i ziyaret etti
Krotozyn Kaymakamı Kulka,Azarbeycan Konsolosu Kamala,ATİK Başkanı Aziz Şahin Rozdrażewie de Azarbaycan Polonya ilişkilerini görüştüler
Polonya Krotoszynski Kaymakamı Leszek KULKA ile ATİK Başkanı Aziz ŞAHİN,PTP Başkan Yardımcısı Ryszard HECKA,Krotoszyn İşadamları Başkanı Gerzegorz Kosmider Görüştüler.
DEİK- Dünya Ekonomi İşbirliği Koordinasyon Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Mahmut Ruhi Alpagot Antalya Ticaret Borsası (ATB) Genel Kurul Toplantısında Yönetim Kurulu Üyeligine Seçildi.
ATİK Koordinatörlügünde Malatya'ya gelen Polonya heyeti, GAP Tekstil Fabrikası'nı da gezdi.
ATİK Başkanı Aziz Şahin Radyo Anatolya'daydı
ATİK Baskani Aziz SAHiN 20 Ocak 1990'da Azerbaycan Kardeslerimizin acisini unutmuyoruz
ATİK-DEiK Başkanı Aziz ŞAHİN İsrail’in Gazze’ye düzenlediği saldırıları kınadıklarını bildirdi..
ATİK Baskani Aziz SAHiN 'Ermenilerden Özür Diliyorum'diyen Aydin Geçinen Aydinlari Kiniyorum dedi
Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver'i ATİK Başkanı Aziz Sahin ziyaret etti.
Ankara Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok'u ATİK Başkanı Aziz Şahin ziyaret etti.
Kent kardeşliği elçisi/Deniz AKGÜN Akşam Gazetesi Akdeniz eki Röportajı
ATO-Ankara Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Ali Gökşin'i ATİK Başkanı Aziz Şahin ziyaret etti.
İstanbul Bağcılar Kaymakamı Veysel Yurdakul'u ATİK Başkanı Aziz Şahin ziyaret etti.
ATİK Başkanı Aziz Şahin,Akyurt Belediyesi ve Polonya'dan gelen heyet Anıtkabir'i ziyaret etti.
İçişleri Bakanı Müsteşar yardımcısı Zekeriya Şarbak'ı ATİK Başkanı Aziz Şahin ziyaret etti.
THY Genel Müdürü Temel Kotil'i ATIK Baskani Aziz Sahin ve heyeti ziyaret etti
Polonyalı konuklarımız/Yavuz DONAT
Polonya heyeti Büyükşehir’de
Bucak Belediyesi Krotoszyn-Polonya Kardeşliğinden 191.348 Avro AB fonundan hibe aldı.
Polonya Belediyeler Birliği'nden Muratpaşa'ya Kardeş Kent Teklifi
Kırkpınar ile Sumo Güreşleri Kardeş oldu.
Polonya Heyeti Manavgat'ta
Dış İlişkiler Kurulu (DEİK)Dünya Türk Girişimciler Konseyi'ni kurdu.
Polonyalı Heyetten Agc'ye Ziyaret
Antalyalı gazetecilere Polonya'dan kardeş geliyor
Manavgat'ın Polonya'da Tanıtımını Halinow Belediyesi Yapacak
Polonya'yla Kardeşler
ATİK-DEiK ile Türkiye ve Polonya arasındaki Sosyal Ekonomik İşbirliği gelişiyor
ATİK'in Uluslararası Kent İşbirliği Protokolleri Türkiye ve Polonya 'da vizyon oluşturuyor
KUMLUCA-ZABKI Şehirleri ATİK'in Uluslararası Kent İşbirliği Protokolünde Buluştu.
Malatya Yeşilyurt ile Polonya Wolomin Uluslararası işbirliğinde devam dedi
Amerika -Newyork ATİK-TüDEiK-PTP Başkanlığına Leszek CZERWINSKI Getirildi.
Bucak ile Polonya'nin Krotoszyn Sehirleri Belediye Baskanlari isbirligi icin imzalari attilar
ATİK ,Antalya'nin Korkuteli ilçesi ile Polonya'nin Jorocin Sehirlerini isbirliginde Bulusturdu.
Antalya'nın Korkuteli İlçesi Dünya İle Bütünleşiyor
Ostrow Belediyesi Baskan Vekili Wojciech Czararnecki ile ATİK Baskani Aziz Sahin isbirlginde
Polonya Ostrow Valisi Wlodzimierz Jedrzejak ile ATİK,PTP,GABI ,IPH Baskanlarindan ortak proje
BUCAK BELEDİYESİ POLONYA NIN KROTOSZYN İLÇESİ İLE KARDEŞ BELEDİYE OLDU
POLONYA'NIN KOZMİN BELEDİYESİ İLE ANTALYA'NIN GÖYNÜK BELEDİYESİ KARDEŞ OLDU.
Polonya'da Türk dostluğu için imzalar atıldı
ATİK-TÜDEİK Kimdir?
ATİK-TÜDEİK Türkiye'de Merkez Ofisini Antalya'da Açtı
ATİK Başkanı Aziz Şahin TÜGİK i ziyaret etti.
ATİK ve Antalya Sivil Toplum Kuruluşlarının Antalya Buluşması Yeni Bir Vizyon Oluşturdu
Avrupa Türk İşadamları Konseyi’nden TUROB’a Ziyaret
Avrupa Türk İşadamları Konseyi (ATİK) heyeti SDÜ'yü ziyaret etti.
Polonya'dan kardeşlik sinyali
ATİK Süleyman Demirel Üniversitesinde
Isparta AB Yolunda
Belçika heyeti Acella şenlikleri için Akyazı'da..
Aziz Şahin tekrar ATİK başkanlığına getirildi
'Hemi de Pötürgeliyiz!' Malatya İlçesi Pötürge'yi bilirmisiniz?
ATİK ve TİDAF'a Malatya'da ilgi büyüktü
Avrupalı Türk işadamlarına Malatya'da büyük ilgi gösterildi.
Belçika'da 'Türk İş Adamları Konseyi' kuruldu
ATİK BAŞKANI ŞAHİN İLE MURATPAŞA BELEDİYE BAŞKANI SÜLEYMAN EVCİLMEN DEN ORTAK PROJE
Avrupada yaşayan insanlarımız çok ihmal edildi
Genk Ticaret Odası Başkanı Piet Weltjens
T.C. Bürüksel Büyükelçiliği 2. Müsteşarı Nurdan Bayraktar
İTO Başkanı Murat YALÇINTAŞ
Genk Ticaret ve Sanayii Odası Başkanı P. WELTJENS
Belçika Federal Milletvekili Cemal Çavdarlı
Başbakanlık Avrupa Birliği Genel Sekreter Yardımcısı Tunay İnce
GENK BELEDİYE Başkanı Jef GABRİELS
BTEU Başkanı Ahmet GÜLER
POLONYA'NIN KOZMİN BELEDİYESİ İLE ANTALYA'NIN GÖYNÜK BELEDİYESİ KARDEŞ OLDU.
Isparta Belediye Başkanı Hasan Balaman
TURSAB Yönetim Kurulu Üyesi Ertuğrul KARAOĞLU
BETİAD Onursal Başkanı Ahmet TANRIKULU
Marmara Grubu Stratejik Araştırmalar Başkanı Dr. Akkan SUVER
Güney Afrika Türk İşadamları Derneği Başkanı Halit ÖZÜDOĞRU
İngiltere Tic. ve San. Odası Yönetim Kurulu üyesi Ziya Akşahin
Isparta Valisi : Isparta AB'nin Engüzel Beldelerinden Olacaktır
Gabi Ticaret Odası Başkanı Grezgorz Kosmider:
Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Yalçın Meçikoğlu:
Göynük Belediye Başkanı Necati Topaloğlu:
Kozmin Belediye Başkanı Macıej Brotborski:
Krotoszyn Belediye Başkanı Julıan Joks
Avrupa Türkiye Turizm Konseyi Başkanı Hüseyin BARANER
Polonya İş Kadınları derneği Başkanı Gabriela Kosmider;
T.C.Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Merkezi Finans ve İhale Birimi Başkanı Muhsin ALTUN:AB FONLARINI PROJELER ÜRETEREK DEĞERLENDİRMEK GEREKİYOR.
Varşova Ünviversitesi Öğretim Üyesi Danuta CHEMIELONSKA
ATİK BAŞKANI ŞAHİN İLE MURATPAŞA BELEDİYE BAŞKANI SÜLEYMAN EVCİLMEN DEN ORTAK PROJE
ATİK Başkanı Aziz Şahin Avrupa'da Türk lobisi oluşturmaya çalışıyoruz
Polonya’dan Kepez’e Kardeş Geliyor


»Ana Sayfa  

Copyright © atiktudeik.com, 2017. Tasarım & Programlama Mescomedia